top of page

Familiekennis en erfgoed

De prestigieuze Mahieu-lijn, voortkomend uit het Hertogdom Brabant in Antwerpen, heeft zich met gouden letters in de annalen van de geschiedenis gegrift. 18 oktober 1715 blijft een datum die in steen gebeiteld staat, waarbij het hoogtepunt van hun status werd bereikt met de bevestiging van adeldom verleend door keizer Karel VI.De prestigieuze Mahieu-lijn, afkomstig uit het Hertogdom Brabant in Antwerpen, heeft zich met gouden letters in de annalen van de geschiedenis gegrift. 18 oktober 1715 blijft een datum die in steen gebeiteld staat, waarbij het hoogtepunt van hun status werd bereikt met de bevestiging van adeldom verleend door keizer Karel VI."

Als u verdere hulp nodig heeft, aarzel dan niet om het te vragen!


Gedurende eeuwen bleef de familie Mahieu schitteren door haar toewijding en dienstbaarheid aan het vaderland en de gemeenschap. Op 10 oktober 1901 kwam er een nieuwe bekroning voor hun geslacht, met een erkenning van adel die werd gevolgd, op 27 april 1921, door de toekenning van de titel van ridder, overdraagbaar door mannelijke eerstgeboorte, aan Jules Hippolyte-Joseph de Mahieu.


Livre d'heures de Jean de Mahieu et Jacqueline de Sivry, à l'usage de Tournai. Pays-Bas méridionaux, vers 1475-1480

Onder de vooraanstaande figuren die deze illustere lijn hebben gekenmerkt, neemt Antoine de Mahieu (1662 - 1722) een prominente plaats in. Als ridder, heer van Warelles, onderscheidde hij zich in verschillende functies, waaronder burgemeester van Ath, schepen van Ath, baljuw van de heerlijkheid Silly, en Magistraat.Zijn zoon, Jean-Baptiste Florentin de Mahieu, erfde zijn toewijding en gevoel van plicht en werd op zijn beurt burgemeester van Ath en schepen van Ath. De traditie van gemeenschapsdienst werd voortgezet met Florent Jean Marie de Mahieu, heer van Warelles en Diestvelt, evenals met Joseph de Mahieu, Pierre Antoine Joseph de Mahieu, heer van Warelles, Constant François Marie Mahieu, heer van Crépieul, en François Paul Mahieu, heer van Crépieul.


Tegelijkertijd leverde Antoine II de Mahieu, heer van Bosqueau, ook een bijdrage aan de samenleving door zijn toewijding en betrokkenheid. Léon Mahieu, heer van Mortières, Westacker, Mullewalle en Ter Assel (bij brief van koning Karel II), evenals Jean Mahieu, die het ambt van raadsheer van de Koning en gewoon controleur van de oorlogen in Montpellier-Aigues Mortes verwierf, zetten ook het familie-erfgoed voort door hun stempel achter te laten in de openbare zaken.


Décret impérial signé par Napoléon III, issu de la collection familiale.

Ook de vrouwen van de Mahieu-lijn bleven niet achter en droegen bij aan de rijke geschiedenis van hun naam. Catherine Mahieu verzegelde haar lot door met Nicolas Becon, raadsheer van de Koning, te trouwen. Ursine Mahieu verbond haar lot met dat van Jacques Delaroche, hoofdgriffier van de kleine criminele rechtbank van het Parlement van Parijs. Jacques en Claude Mahieu, raadslieden van de Koning en gewone controleurs van de oorlogen bij de residentie van de provincie Languedoc, evenals gouverneurs van de pages van het schermen van de Koning, brachten ook eer aan hun geslacht door hun daden en verantwoordelijkheden.
Het glorieuze verleden van onze familie is nauw verbonden met dat van het Institut de France, een bolwerk van cultuur en kennis waar onze voorouders een onuitwisbare indruk hebben achtergelaten. Op 7 mei 1830 werd een van ons verheven tot lid van de Académie des Inscriptions et Belles-Lettres, wat getuigt van onze diepe verbondenheid met kunst, literatuur en het behoud van het rijke culturele erfgoed van onze natie.


Lucien Halimi VAMA (President de la foire du trone) - André Planchet Vice président du conseil municipal de Paris - Roger Frey Ministre de l'intérieur

Maar onze familiegeschiedenis beperkt zich niet tot de academische wereld. We zijn ook erkend voor onze uitzonderlijke bijdragen aan de samenleving en de natie. Sommige van onze leden hebben de prestigieuze onderscheiding van Commandeur in het Legioen van Eer ontvangen, als erkenning voor hun voorbeeldige toewijding aan Frankrijk en hun onschatbare dienst aan de natie.


In het domein van de publieke administratie hebben onze voorouders uitgeblonken door hun toewijding en vaardigheid. Sommigen hebben prominente functies bekleed zoals prefect, staatsraad en senator, waardoor ze het beleid en de beslissingen hebben vormgegeven die ons land en zijn toekomst hebben gevormd.


Lucien Halimi VAMA président de la Foire du Trône avec Jacques Chirac Maire de Paris - Président de la République Française

We hebben ook ons stempel gedrukt op het bedrijfsleven. Vanaf de begindagen van de textielindustrie hebben we bijgedragen aan haar ontwikkeling en expansie. Een tak van onze familie heeft zich ook onderscheiden in de culinaire wereld, waarbij ze zelfs verschillende presidenten van de Republiek en vooraanstaande kunstenaars heeft bediend. We waren pioniers op het gebied van marshmallows en hebben bijgedragen aan diverse innovatieve uitvindingen.


Bovendien waren onze voorouders betrokken bij internationale zaken, waarbij ze optraden als afgevaardigden bij het Europees Parlement en vakbondsvertegenwoordigers, en zo de samenwerking en dialoog op mondiaal niveau bevorderden.


Tot slot heeft onze familie altijd veel belang gehecht aan maatschappelijk engagement en dienstbaarheid aan de gemeenschap. Velen van onze leden zijn geëerd voor hun dienst en toewijding aan de waarden van de Republiek, waarbij zij onderscheidingen hebben ontvangen zoals de nationale orde van verdienste en medailles voor civiele educatie.


De familie Halimi-VAMA vertegenwoordigt de Foire du Trône sinds de jaren 1800. Toen de kermis werd afgeschaft, kwam Lucien Halimi-VAMA tussenbeide en stelde de Pelouse de Reuilly voor, een voorstel dat na langdurige overwegingen werd aanvaard. Lucien herorganiseerde de kermis, met name op het gebied van hiërarchie, door deel te nemen aan het opstellen van de eerste reglementen en het oprichten van het eerste comité van de nieuwe Foire du Trône, waarvan hij 14 jaar lang voorzitter was.


Deze actie zal de familie Halimi-VAMA de titel van medeoprichter verlenen.

In 2019 werd Karine Mahieu, de achterkleinzoon van Lucien, verkozen tot voorzitter van de kermis en organiseerde zij de grootste inzamelingsactie voor goede doelen sinds de oprichting ervan. Ze brak ook records qua bezoekersaantallen, met meer dan 100.000 mensen per dag. In 2021 werd de VAMA ALC opgericht om het familiale engagement te versterken. Haar zoon, Harry Vama, bekleedt de functie van vicevoorzitter en is ook lid van een afdeling van de ESU-UFE, een NGO actief in het Europese domein, en werkt nauw samen met het Parlement om haar missies en doelstellingen te bevorderen.


Vandaag wordt de vereniging gesteund door 4.700 mensen.8 weergaven0 opmerkingen

Recente blogposts

Alles weergeven

Commenti


bottom of page